3 סיבות למה חייב עסק אינטרנטי

מאת: מערכת שיפט דיגיטל

אם אי פעם תמצא את עצמך תוהה מדוע אתה מסתדר עם עבודתך או איך קרה שמעולם לא רדפת אחר התשוקה שלך, הקמת עסק באינטרנט עשויה להיות הדבר הטוב ביותר שאתה יכול לעשות לעצמך.

3 סיבות למה חייב עסק אינטרנטי

אף פעם לא מאוחר לרדוף אחרי החלומות שלך ולהיות יזם. ההצלחה מגיעה בכל הגילאים, החל מסם וולטון שהתחיל את וול מארט כשהיה בן 44, ועד למוזיאה "מו" ברידג'ים שהשיג מכירות של 150 אלף דולר בגיל 12 בלבד עם חברת Mo's Bows שלו.


הקמת עסק קלה מתמיד בעולם של היום שבו האינטרנט שולט בהיבטים של ייצור, בידור ופעילות חברתית. אין ספק שיש דברים טובים ורעים עם הקמת עסק מקוון, אך עם זאת יותר ויותר אנשים מוצאים את עצמם נמשכים לרעיון להיות האחראי על חייהם.


יותר ויותר עסקים עוברים לרשת, ומסיבה טובה! בהשוואה לעסקים מקוונים אנלוגיים, מקוון מציג שפע של יתרונות לארגונים קטנים, בינוניים וגדולים ברחבי העולם. זו הסיבה שרצינו להביא סקירה קצרה, אך חשובה, של שלוש הסיבות החשובות ביותר מדוע עליך לפתוח עסק מקוון.


1. עלות הקמה נמוכה ועם זאת בקנה מידה גדול


רוב העסקים המקוונים בנויים בעלות הקמה נמוכה. אפשר להתחיל במעט מאוד ולהגדיל את חנות האינטרנט שלך , האתר שלך, אפליקציית האינטרנט או האפליקציה לנייד לאורך זמן, ולהתאים את העסק המקוון שלך לאופן האינטראקציה של הקהל שלך.


באמצעות  טכנולוגיות חדשות שניתן להשתמש בהן עסקים מקוונים מפחיתים את כמות העבודה שעליך לבצע, ומאפשרות לך לצמצם את העלויות. לדוגמה, אימוץ פתרונות עסק אלקטרוני כגון אתר רספונסיבי, UI/UX חכם, מסחר אלקטרוני, אפליקציה עשירה לנייד, כלי שיווק מקוונים ... שיכולים להפחית עלויות תחזוקה, תיקון ותפעול.


לאחר שהגדרתם ומוכנים להתגלגל, העסק שלכם פתוח 24/7/365, וממשיך לפעול גם כאשר אתם ישנים. זה מה שמבדיל עסקים מקוונים מכל עסק אחר, מכיוון שההכנסה שלך לא נקבעת על פי מספר השעות שאתה עובד, אלא על רמת הפריון שאתה יכול לייצר במהלך אותן שעות.


זה נותן הזדמנויות עצומות לאותן יצרניות. אמנם קשה להגדיל את מספר השעות שאתה או העובדים שלך יכולים לעבוד (לכולנו יש 24 שעות ביממה), אבל אם אתה יוצר להיט מנפח עם העסק המקוון שלך, יש כמה מגבלות עד כמה אתה יכול להגיע.


אינך צריך להיות נוכח בכדי שעסקה תוכל לעבור, אתה רק צריך להיות עקבי עם המאמצים שלך ולהתמקד כל הזמן בלייצר ערך ללקוחות שלך כדי לצמוח ולקיים את העסק שלך. יש אנשים שמשגשגים תחת זה, אחרים לא.


אם אתה אחד מאלה שמשגשגים תחת זה, על ידי השקעת זמנך בשיווק, מכירות וכל פעילות אחרת המניבה הכנסה, תקטין באופן משמעותי את מספר השעות שאתה צריך לעבוד על מנת להביא הכנסה בריאה.


2. לוקיישן, לוקיישן, לוקיישן, כבר לא משנה.


לא כל עסק מקוון עומד להפוך אוטומטית להצלחה עצומה עם צמיחה מהירה. יזמים רבים פותחים עסק מקוון וחושבים שלקוחות הולכים למצוא אותם אוטומטית והמכירות יזרמו מכיוון שיש להם טביעת רגל קטנה באינטרנט. הם חושבים שכמה ציוצים או פוסטים בפייסבוק הם כל מה שצריך בכדור שלג לעסק מקוון בכספומט וירטואלי.


קנה המידה של כל עסק אינו פשוט, בין אם מדובר במיקום לבנים וטיפוח או עסק מקוון, אך לעסק מקוון יש יתרונות. לדוגמה, לחנות קמעונאית לבנים יש קהל מוגדר, בדרך כלל רדיוס מהמיקום של העסק. עסק מקוון אינו מוגבל על ידי זה ויכול לשווק לקהל ברחבי העולם.


כאשר אתה בונה עסק מקוון, יש לך גישה ללקוחות בכל אזור בעולם, מה שאומר שבמקרים רבים אתה יכול לעבוד מכל מקום בעולם כל עוד יש לך חיבור לאינטרנט ומחשב נייד. בניגוד לחנות המכולת השכונתית שלך, אנשים יכולים לקנות את הסחורה והשירותים שלך מכל מקום. זה לא רק מאפשר לך את היתרונות של קנה המידה כפי שהוזכר בסעיף הקודם, אלא גם מגן עליך מפני תנודות כלכליות אזוריות.


לדוגמה, אם הכלכלה במולדתך הייתה נכשלת, אנשים שמנהלים עסקים לא מקוונים היו בדרך כלל מושפעים הרבה יותר מההאטה הכלכלית מאשר עסקים מקוונים שעובדים עם לקוחות ברחבי העולם.


3. אתה הבעלים של הזמן שלך


בעסק מקוון אתה לא קשור לשולחן או למיקום אחד. אתה לא צריך להתעורר בשבע (אם אתה לא רוצה) ולהתכונן במהירות לעבודה. לבסוף, אינך צריך לקבל הוראות מהבוס. אם אתה בעל עסק, אינך צריך לקבל הזמנות מאף אחד חוץ מעצמך - אתה הבוס שלך.

בהתאם לסוג העסק המקוון שתבחר להקים בדרך כלל יש לך גמישות רבה יותר ביצירת לוח הזמנים שלך. אתה יכול לבחור באיזו שעה ביום אתה רוצה לעבוד, כמה שעות אתה רוצה לעבוד ובאילו ימים בשבוע אתה רוצה לעבוד כל עוד אתה מגדיר את העסק שלך בצורה יעילה.

זה לא אומר שאתה יכול פשוט להירגע כל הזמן, זה רק אומר שיש לך יותר אפשרויות כשזה מגיע לשעות העבודה שמתאימות לך, בין אם זה עבודה בימים ראשון - חמישי או רק בסופי שבוע, ובין אם זה מוקדם בוקר, מאוחר בלילה או באמצע היום.

אינך מוגבל בשכר לשעה מכיוון שההכנסה שלך נקבעת לעתים קרובות על פי מידת הפריון שלך עם הזמן שלך, ולא מספר השעות שאתה עובד. גמישות רבה יותר בלוח הזמנים שלך פירושה שאתה יכול לבלות את חייך בהתמקדות בפעילויות חשובות אחרות מחוץ לעסק שלך, ולהיות מסוגל לפנות זמן לדברים החשובים באמת (חוץ מהעסק שלך).

עם היכולת לנהל עסק מקוון מכל מקום, יש לך גם את החופש לטייל ולבחור היכן אתה רוצה לעבוד בכל יום נתון. זה יכול לשחרר מאוד עבור יזמים שאפתנים רבים בחוץ.יזמים רבים נמשכים לעסקים מקוונים בגלל החופש שהם מציעים. טכנולוגיה מודרנית, מחשבים ניידים, טאבלטים, אפליקציות עסקיות ומערכות תקשורת VOIP הם רק חלק מהכלים המאפשרים הפעלה של עסקים מכל מקום. בפעם הבאה שאתה בבית קפה, תסתכל מסביב. אנו מבטיחים שמישהו עובד על העסק או ההפעלה המקוונים שלו בזמן שהוא מחובר ל- wifi ולוגם את הקפה האהוב עליו.

לא להיות קשור למיקום או לשולחן מסוים מתשע עד חמש יכול להיות מאוד מעצים. בין אם אתה רוצה לבקר את משפחתך במדינה אחרת או לטייל במקום אקזוטי, העסק שלך תמיד יהיה איתך.

סיכום
אנחנו לא אומרים שקל להצליח בעולם המקוון. כמו כל עסק, התחלה מקוונת דורשת מאמץ לא מבוטל ואסטרטגיה מחושבת לפני שאתה נהנה מפירות העבודה שלך.

על פי סטטיסטיקה , בשנת 2021, מעל 2.14 מיליארד אנשים ברחבי העולם צפויים לקנות סחורות ושירותים באינטרנט, לעומת 1.66 מיליארד קונים דיגיטליים גלובליים בשנת 2016, כך שרוב האנשים מבצעים רכישות מקוונות ממוצרים מוחשיים לשירותים, זה לא קשה להבין מדוע הקמת עסק מקוון תהיה מיזם מצוין.

אם אתה שוקל לבנות עסק מקוון, אל תהסס לפנות עוד היום לשיפט דיגיטל עבור בניית חנות וירטואלית או כל פתרון שאתה צריך לעסק כדי לשרת את הלקוחות שלך באינטרנט.

להצטרפות