חסרונות של חנות מבוססת וורדפרס

מאת: מערכת שיפט דיגיטל

עם ההתקדמות האחרונה בתחום טכנולוגיית המידע, יותר ויותר עסקים עושים כמיטב יכולתם כדי לקבל נוכחות מקוונת. חלק מהחברות לקחו את העסק שלהן לרשת ויש חברות שעושות עסקים אך ורק באינטרנט. הנושא העיקרי הוא באיזו פלטפורמה צריך להיות מי שרוצה לנהל מסחר אלקטרוני.

חסרונות של חנות מבוססת וורדפרס

עבור יזמים חדשים שרוצים להיכנס למסחר אלקטרוני, פתרון אחד המוצע לעתים קרובות הוא להשתמש בפלטפורמת קוד פתוח וחופשית. פלטפורמה כזו שנחשבת על ידי יזמים מתחילים היא WordPress . וורדפרס החלה ככלי לבלוגים אך כרגע כוללת מערכת לניהול תוכן. הנתונים הסטטיסטיים מראים כי כ -20% מעשרת מיליון האתרים המובילים משתמשים ב- WordPress.


האם כדאי או לא כדאי?

מכיוון ש- WordPress היא בחינם לשימוש, פירוש הדבר פחות הוצאה. פירושו של קוד פתוח אומר שיש לך את היכולת להתאים אותו בהתאם לצרכיך. לוורדפרס יש גם תוספי מסחר אלקטרוני, מה שגורם לנו לחשוב שהתשובה צריכה להיות ברורה למדי. אולם המציאות היא שאם אתה באמת רוצה שהעסק שלך ישגשג בטווח הארוך, אל תשתמש ב- WordPress כפתרון המסחר האלקטרוני שלך !


סיבות עיקריות מדוע אינך צריך להשתמש בוורדפרס כפתרון של מסחר אלקטרוני:


1. אבטחה:

עם היכרות של מיליוני משתמשים ובין היתר האקרים, סביר להניח שיהיו הרבה ניסיונות לעקוף את האבטחה של וורדפרס. בעסק מקוון, האבטחה חשובה מאוד מכיוון שאם היא נפגעת אז אפשר להיפרד מהלקוחות שלך. ישנן מספר דרכים לאבטח את העסק המקוון שלך אם אתה משתמש בפלטפורמת וורדפרס, אך הדבר עשוי לגרור ידע טכני כלשהו. האם יש לך מושג כיצד להשבית עקבות ומעקב? כיצד לא לאפשר פרסום הערות פרוקסי? כיצד לאפשר Suhosin של PHP ?


2. באגים:

בנוסף לבעיות אבטחה, קיימת גם בעיית באגים. התיעוד הלקוי עלול לגרום לך לכאבי ראש וגם אם תקנה את תוסף המסחר האלקטרוני שלהם, הבעיות שלך לא ייעלמו. עדיין יש באגים גם אם אתה משתמש בגרסה "בתשלום".


3. שירות לקוחות

כן, לוורדפרס יש שירות לקוחות. אך לעתים קרובות קשה מאוד להשיג אותם. אם אתה מצליח להשיג אותם, ישנם מקרים בהם שירות לקוחות גובה עמלות על נושאים שאתה רוצה לפתור. אתה יכול גם לבקר בפורומים השונים הדנים בבעיות שנתקלו בוורדפרס, אך הדבר יכלול ידע ברמה גבוהה.


4. תאימות PCI

זו הסיבה הגדולה ביותר מדוע אין להשתמש בוורדפרס כפתרון של מסחר אלקטרוני. מאוד קשה להפוך את וורדפרס לתומך תקן PCI. זהו התקן התעשייתי להבטחת חברות העוסקות בעסקים מקוונים לשמור על סביבה מאובטחת במיוחד בהתמודדות עם פרטי כרטיס האשראי של הלקוח. מכיוון שוורדפרס היא קוד פתוח, יהיה עליך לבצע התאמות רבות על מנת שהעסק שלך יעמוד בתקנים אלה.


לסיכום, בעוד שוורדפרס היא כלי בלוגים טוב ויש לה מערכת ניהול תוכן מצוינת, היא לא טובה כפתרון מסחר אלקטרוני. אם אתה מתכנן להקים עסק משלך ורוצה שהוא יימשך זמן רב, אז הימנע מוורדפס ופנה לשיפט דיגיטל.

להצטרפות